V únoru roku 1973 založilo několik nadšenců historie motorismu při tehdejším AMK Svazarmu Tesla Rožnov tehdy málo známou „odbornost“ nazývanou Veteran Car Club.

Mezi zakladatele klubu patří dnes již zemřelí členové Jaroslav Panáček, Miroslav Bil a Vladimír Bubeník, kteří svým zaujetím pro „stará auta“ dokázali kolem sebe soustředit další milovníky  automobilové historie.

Patří mezi ně dodnes aktivní Jaromír Pavel, Karel Minarčík, Luboš Vavřík, Antonín Valenta a další. V tehdejší době měl klub až 30 aktivních členů, kteří vlastnili zajímavá vozidla. Přes malou podporu tehdejšího vedení Svazarmu dokázali členové klubu uspořádat řadu hodnotnných akcí. Prvním a dodnes pamětníky stále vzpomínaným podnikem byla v roce 1974 uspořádaná jízda historických vozidel z Rožnova do Bánksé Bystrice.

V roce 1975 byla zahájena série dle našeho názoru úspěšných jízd historických vozidel „Veteráni Valašskem“, která v roce 2008 vyrcholila již 15. ročníkem. Na startu se objevovala vzácná vozidla, např. Bugatti 35, Mercedes 500K, L&K , Walter, Bentley, KAN, Mauer, Praga, Tatra, BMW 328 a další. Mezi aktivity klubu patřilo pořádání burz náhradních dílů pro veterány, které organizoval neúnavý Mirek Bil, dále to byla účast na veteránských podnicích domácích i zahraničních a hlavně pomoc zkušených renovátorů Jarka Panáčka a „největšího Tatrováka“ Mirka Bila těm, kteří s renovací historických vozidel tehdy začínali.

Veterán Car Club v Rožnově pod Radhoštěm si v roce 2013 připomněl 40 let své existence. V současné domě je rožnovský veterán klub součástí Auto Klubu ČR Rožnov v AČR a snaží  se pokračovat v tradici veteránství, tak jak to jeho zakladatelé v roce 1973 zamýšleli.

Antonín Valenta, předseda AMK Rožnov pod Radhoštěm