1957

• Založen Auto-motoklub SVAZARMU při n.p. TESLA, Rožnov p. R.

1958

• Uspořádána první akce „Motocyklová zimní soutěž“ – jízda brannosti.
  • Členové AMK se podíleli na pořadatelském zajištění.

1959

• Uspořádán 1. Ročník motokrosového závodu „Rožnovské kotáry“ v areálu na Bučiskách.
  • Motokrosové závody, včetně mezinárodních, pořádal Automotoklub na této trati až do roku 1988. Uspořádáno celkem 30 ročníků.
  • Zahájena výstavba svépomocné dílny v Akci „Z“ s podporou TESLY Rožnov, n.p.

1960

• Zahájena činnost oddílu motokár.
  • Uspořádán rychlostní závod motocyklů a automobilů „Rožnovský trojúhelník“, celkem byly uspořádány 3 ročníky.

1962

• Od dubna byl zahájen provoz ve svépomocné dílně. Zpočátku 2x v týdnu, později každý den, včetně sobot a nedělí. Jak se později ukázalo, veškeré dění autoklubu se odvíjelo od činnosti svépomocné dílny.

1969

• Zřízeno stanoviště silniční služby, provozovatelem byl Autoturist ÚV Svazarmu Praha. Později se toto stanoviště rozšířilo na 3 mechaniky, toto stanoviště mělo působnost pro oblast Beskyd a část Slovenska.

1973

• V únoru byl založen VCC (Veterán Car Club) jako samostatná složka našeho AMK, členové VCC se hojně zúčastňovali různých domácích i mezinárodních soutěží a výstav, pravidelně – 2x ročně, se pořádaly motoristické burzy. Samostatné soutěže „Veteráni Valašskem“ se konaly v roce 1975, 1978, 1983, 1984, 1988.

1975

• Závod do vrchu Pusteven pod názvem „RADEGAST“.

1976

• Mototuristická soutěž „Rožnovské hodiny“.
  • „Radegast“ – mistrovství ČSSR v jízdě automobilů do vrchu.

1977

• Klubová jízda k památníku na Ploštinu.
  • „Radegast“ – mistrovství ČSSR v jízdě automobilů do vrchu.

1980

• Založen oddíl minikár.

1983

• Založen oddíl malých motocyklů pro motoristickou mládež.
  • „Rožnovské hodiny“ – soutěž BOAS – mistrovství republiky.

1984

• Založen kroužek cyklotrialu.
  • Uspořádán 1. závod minikár.
  • Uspořádána soutěž BOAS.

1985

• Okresní přebor v cyklotrialu.
  • Krajský přebor v cyklotrialu.

1986

• Soutěž BOMS mládeže.

1987

• 30 let založení AMK Rožnov p. R.
  • Okresní přebor v cyklotrialu.
  • Krajský přebor minikár.
  • Městskými orgány byla uzavřena motokrosová trať na Bučiskách.
  • AMK Rožnov ve spolupráci Zašová pořádal od roku 1987 mistrovské závody na trati v Zašové pod názvem „Valašské kotáry“.
  • V této spolupráci byly uspořádány 4 ročníky motokrosových závodů.

1991

• Od tohoto roku po reorganizaci ústředních orgánů Svazarmu vzniká Autoklub České republiky Rožnov pod Radhoštěm v Autoklubu České republiky a odvíjí se nová etapa činnosti Rožnovského Autoklubu.